Bułgaria

Bułgaria – Urok Morza Czarnego

Bułgaria Słoneczny Brzeg

• BUDAPESZT • SŁONECZNY BRZEG • NESEBYR •

Bułgaria, słynąca z miodów, konfitur i alkoholu z domieszką płatków róż, przyciąga fantastyczną pogodą i rozległymi, piaszczystymi plażami. Różana kraina oferuje także bogactwo kulturalne, które jest warte poznania.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
CENA: koszt 1 osoba
Grupa 48-os.1 980 zł/os.
Grupa 35-os.2 290 zł/os.
TERMIN:  WIOSNA, JESIEŃ 2021


Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • 2 noclegi tranzytowe,
  • 6 noclegów w Bułgarii,
  • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • wycieczkę do Nesebyru,
  • ubezpieczenie turystyczne.

Ramowy program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka i wyjazd z miejsca zamieszkania. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, zakwaterowanie.

Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie. Dalsza podróż. Przyjazd do Bułgarii, kolacja, zakwaterowanie.

Dzień 3 – 7
Śniadania i obiadokolacje o zwyczajowej porze. Czas wolny, plażowanie, spacery. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych na miejscu (dodatkowo płatnych). Wycieczka do Nesebyru – zabytkowego miasteczka położonego na półwyspie i wpisane na liście UNESCO, które oczarowuje swoją architekturą. Średniowieczne cerkwie i domki w stylu Odrodzenia Bułgarskiego sprawiają wrażenie podróży w czasie.

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na Węgry, obiadokolacja, zakwaterowanie.

Dzień 9/10
Śniadania i wykwaterowanie. Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Park Vorosliegt – najpiękniejszy park Budapesztu, Zamek Vajdahunyad, Plac Bohaterów, przejazd na Górę Gelerta – panorama miasta spod pomnika Zwycięstwa. Wyjazd w stronę miejsca zamieszkania

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne na miejscu) 

Warna i Delfinarium – Warna – morska stolica Bułgarii, znane centrum kulturalne i turystyczne państwa. Miasto kojarzone jest przede wszystkim ze sławnej bitwy podczas napadu osmańskiego  na  Bałkany w  XV  wieku. W ramach wycieczki zwiedzanie jedynego na Bałkanach delfinarium. Udział w przedstawieniu delfinów dodatkowo płatny. Zwiedzanie centrum miasta i Cerkwi Św. Bogurodzicy.

Stambuł wycieczka 1- lub 2-dniowa – pobyt w tureckiej metropolii. Objazd miasta autokarem (azjatycka część, Most Sułtana Mehmeta Zdobywcy, Bosfor, europejska część, Wieża Gałata, Złoty róg, twierdza Rumeli Hisari). Dalsze zwiedzanie miasta pieszo m.in. Błękitny meczet, Hipodrum, Obelisk egipski, Murowana kolumna, Fontanna niemiecka, Kolumna wieżowa, Cemberlitas, Kryty Bazar- Kapalicarsi). Za dodatkową opłatą możliwość rejsu statkiem po Bosforze – piękny widok na krajobraz i zabytki: dzielnica Galata z wieżą Galata, Pałac Dolmabahce,  dzielnica  Besiktas,  Pałac  Ciragan,  Muzeum Morskie, dzielnica Ortakoy i wiele innych. Przy wycieczce 2-dniowej nocleg w hotelu ***. Wieczorem dla zainteresowanych wyjście do nocnego lokalu rozrywkowego (Orient House). Dodatkowa opłata za wizę.

Sozopol i rejs po rzece Ropotamo – spacer wokół starożytnego miasta Sozopol. Jest to najstarsze miasto bułgarskiego wybrzeża, położone na smukłym skalistym cyplu. Rejs rzeką Ropotamo pozwoli podziwiać lasy namorzynowe, lilie wodne, a także żółwie błotne i liczne ptactwo.

Wieczór bułgarski z folklorem – pokazy folkloru bułgarskiego połączone z muzyką, tańcem i zabawą.

Bałczik – miasteczko zbudowane w formie amfiteatru nad zatoką, zwane jest często Białym Miastem ze względu na wapienne białe skały, na których powstało. Znajduje się w nim drugi największy ogród botaniczny w Europie. Na jego terenie znajduje się malowniczy pałac tonący w zieleni, na którą składają się liczne gatunki drzew i kwiatów.

Action Aquapark – wodny park atrakcji. Wspaniała zabawa i wysoka adrenalina. Park został wybudowany przez firmę Action Panu Multiforma Grupo, S. L. Ispania – międzynarodowy lider. Główny pomysł – rozrywka dla całej rodziny. Wstęp do Aquaparku płatny dodatkowo na miejscu. W cenie wszystkie atrakcje wodne, garderoba, prysznic. Na terytorium Aquaparku znajdują się restauracje, sklepy, kantor.

Niniejsza oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nessebar
Sozopol