Chorwacja Podgora

Podgora – Pobyt nad Adriatykiem

Podgora

• PODGORA • TUCEPI • GÓRNA PODGORA • MAKARSKA • VEPRIC • 

Podgora, słynąca z mandarynek, fig i bugenwilli, zachwyci miłośników ciepłych kąpieli, plażowania i spacerów brzegiem morza, a dla bardziej wymagających szlakami górskimi. Hotel nad samym Adriatykiem oraz urokliwa okolica stanie się ostoją spokoju i relaksu.

Lp.TERMIN 2022:
CENA: koszt 1 osoba
1.19.05 – 27.051 750 zł/os.
2.26.05 – 03.061 750 zł/os.
3.02.06 – 10.061 750 zł/os.
4.09.06 – 17.06.1 750 zł/os.
5.11.09 – 19.091 750 zł/os.
6.18.09 – 26.091 750 zł/os. 
7.25.09 – 03.101 750 zł/os.


Cena zawiera:

 • przejazd autokarem,
 • 6 noclegów w Chorwacji,
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,
 • wycieczkę do Makarskiej i Sanktuarium Vepric,
 • 2 spacery z rezydentem po okolicznych miejscowościach: Tucepi, Górna Podgora,
 • opiekę rezydenta w trakcie pobytu,
 • ubezpieczenie turystyczne.


Cena nie zawiera:

 • opłaty miejscowej za pobyt w hotelu w Chorwacji. Obowiązkowa opłata miejscowa uiszczana w hotelu: ok. 1,50 €/os./doba

Na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego noclegu tranzytowego połączonego ze zwiedzaniem (do wyboru: Wrocław, Kotlina Kłodzka, Budapeszt, Brno, Wiedeń, Sarajewo, Plitvickie Jeziora, Wenecja-Padwa-Werona)

Ramowy program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Chorwacji. 

Dzień 2
Przyjazd przed hotel i przywitanie przez rezydenta, zakwaterowanie. Śniadanie. Spotkanie informacyjne. Wspólny spacer wzdłuż morza – zapoznanie z miejscowością. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie i obiadokolacja o zwyczajowej porze. Przejazd do miejscowości Makarska i do Sanktuarium Vepric, plażowanie, czas wolny..

Dzień 4
Śniadanie i obiadokolacja o zwyczajowej porze. Plażowanie, odpoczynek, spacery wzdłuż wybrzeża, czas wolny. 

Dzień 5
Śniadanie i obiadokolacja o zwyczajowej porze. Wspólny spacer do Górnej Podgory. Plażowanie, czas wolny.

Dzień 6
Śniadanie i obiadokolacja o zwyczajowej porze. Wycieczka do Tucepi, spacer po mieście, centrum miasta, marina. Czas wolny.

Dzień 7
Śniadanie i obiadokolacja o zwyczajowej porze. Plażowanie, odpoczynek, spacery wzdłuż wybrzeża, czas wolny.

Dzień 8
Śniadanie. Czas wolny, obiadokolacja. Wyjazd w godzinach popołudniowych.

Dzień 9
Przyjazd do Polski.


Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.  

Wycieczki fakultatywne 

 • Dubrownik  – nie bez powodu nazywa „perłą Adriatyku”. Ogrom zabytków skupionych jest w murach miasta i nie sposób zobaczyć wszystkich w jeden dzień. Natomiast w tym dniu można się przekonać, że do Dubrownika warto wrócić. Jednym z najważniejszych zabytków dubrownickich jest Plac Luža z Pałacem Sponza oraz Pałac Rektorów, które muszą znaleźć się obowiązkowo na liście koniecznych do zobaczenia. 
 • Međugorje i Mostar – miejscowość, do której co roku przybywa niezliczona liczba turystów i pielgrzymów. Jest ośrodkiem odnowy kultu religijnego, gdzie miały miejsce objawienia Matki Bożej sześciorgu dzieciom. Dla bardziej wytrwałych możliwe jest wejście na Górę Objawień. Mostar położony jest nad rzeką Neretwą i słynie przede wszystkim z urokliwej starówki i kamiennego mostu, który wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Split i Omisz: Split – stolica Dalmacji pełna historii. Napiękniejszym zabytkiem, który wciąż tętni życiem jest gigantyczny pałac rzymski cesarza Dioklecjana. Przepiękna promenada, widok na port i bujne palmy sprawiają, że można się w tym mieście zakochać. Omisz – miasteczko wąskich ulic i małych rynków z portem w przepięknym ujściu rzeki Cetina. W średniowieczu Omisz z fortem w dominacji chorwackiej znany był jako twierdza piratów. Miasto było jednym z najgroźniejszych gniazd pirackich na całym Morzu Śródziemnym.
 • Šybenik i Trogir: Szybenik – jedno z najbardziej zachwycających miejsc Dalmacji. Jest jednym z nielicznych miast założonych nie przez Ilirów czy Rzymian, ale przez Słowian. Cała zabudowa miasta składa się na jego specyficzny klimat, który sprawia, że chce się zgłębić jego tajemnice. Trogir – portowe miasteczko, które jest atrakcją nie tylko dla pasjonatów żeglarstwa. Przepiękna starówka wpisana na Listę UNESCO i spacery wąskimi uliczkami sprawiają, że można poczuć ducha innej epoki.
 • Spływ łodziami po Jeziorach Baczyńskich – grupa jezior w miejscu o nazwie Baćina nie należy do powierzchniowo największych, ale są jedną z najciekawszych ze względu na uch nieprawidłową budowę. Na jeziora Baćinska składa się 6 połączonych jezior i jedno oddzielne. Spływ łodziami w otoczeniu unikalnej przyrody stanowi niezapomnianą atrakcję dla każdego bez względu na wiek.
 • Park Narodowy Krka – Liczne jeziora i wodospady skupione w Parku Narodowym Krka są jedną z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Dalmacji. Żywa zieleń, szum wody oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy pozostaną w pamięci na długi czas. Chwila na odpoczynek i cieszenie się pięknem przyrody.
 • Fish picknic – rejs statkiem po Adriatyku to doświadczenie, które na długo pozostaje w pamięci. Podczas tej wycieczki można będzie nie tylko wziąć udział w rejsie, ale również zobaczyć przepiękne wyspy Brač i Hvar. W trakcie rejsu dodatkowa atrakcja w postaci posiłku – makreli.

Niniejsza oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Tucepi
Vepric
wczasy wchorwacji 03
Makarska